RÓŻE SĄ PIĘKNE

mój ukochany zespół niemiecki

Modern Talking


kraj: Niemcy
gatunek: pop
dekady: 1980, 1990

Modern Talking to niemiecki duet, którego piosenki królowały w latach 80. na niejednej dyskotece. Utwory takie jak: "You're My Heart, You're My Soul" czy "Cheri Cheri Lady" nucili niemal wszyscy. Muzykom udało się powtórzyć swój sukces w kolejnej dekadzie - w 1998 wydali album "Back for Good".

biografia

Modern Talking powstał w Berlinie w 1983 roku. Jego założycielem był Dieter Bohlen, kompozytor i producent. Wkrótce dołączył do niego Thomas Anders, wokalista. W 1984 panowie wydali swój pierwszy singiel ("You're my heart…"), który okazał się hitem, podobnie jak kolejny - "You Can Win If You Want". Rok później ukazał się pierwszy krążek duetu - "The First Album". Publiczności podobały się melodyjne kawałki, które doskonale nadawały się do zabawy na prywatkach i dyskotekach, głos wokalisty oraz ogólny image zespołu.

W 1985 niemiecki duet wydał kolejną płytę "Let's talk About Love", gdzie znalazł się kolejny hit - "Cheri Cheri Lady". Grupa wydała jeszcze dwa krążki, po czym drogi Bohlena i Andersa rozeszły się na wiele lat. Pierwszy z nich skupił się na pracy z zespołem Blue System, drugi postanowił zająć się karierą solową. Ostatni album zatytułowany "In The Garden of Venus" ukazał się w 1987. Kryzys w zespole spowodowany był także problemami osobistymi muzyków. Adam Halber pisał: O niedobrej atmosferze w zespole mówiło się od dawna, ale dociekliwi uważają, że wszystko zaczęło się psuć od lipca 1985 roku, kiedy to w Koblencji wobec pięciotysięcznego tłumu odbył się ślub Thomasa Andersa z 20-letnią wówczas córką zamożnego maklera, Norą.(…) Nora ogłosiła, że jest menadżerem Thomasa i najwyraźniej buntowała go przeciw Dieterowi Bohlenowi, który jest drugą połową Modern Talking.

Ponownie muzycy spotkali się po 11 latach, aby nagrać płytę "Back for Good" na której znalazły się ich największe przeboje w nowych aranżacjach, jak też kilka nowych kompozycji.